REGULAMIN ŁOWISKA KOLEBKI
Łowienie na łowisku KOLEBKI możliwe jest wyłącznie po zapoznaniu się z niniejszym regulaminem. Dokonanie rezerwacji telefonicznej lub e-mail, po wcześniejszym zaakceptowaniu regulaminu jest jednoznaczne z informacją o jego zapoznaniu się i przestrzeganiem oraz liczeniu się z odpowiedzialnością karną.
Postanowienia ogólne
- Gospodarzem i właścicielem Łowiska KOLEBKI jest Mirosław Szygenda.
- Łowisko czynne jest od 1 kwietnia do momentu skucia lodem tafli wody, przez całą dobę, także w weekendy, święta oraz inne dni wolne. Wjazd na stanowisko, przyjęcie stanowiska, oraz inne formalności w godzinach 12:00-18:00, tylko po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym. Gospodarza Łowiska tel 785325026 lub wskazanego Opiekuna Łowiska.
- Wyjazd z łowiska w trakcie trwania wędkowania ( do sklepu lub w innej sprawie) jest możliwy po poinformowaniu Gospodarza Łowiska tel Na łowisku obowiązuje całkowity zakaz zabierania, zabijania złowionych ryb w myśl zasady “ZŁÓW I WYPUŚĆ” pod rygorem karalności.
- Dla wędkujących wyznaczono 5 stanowisk które oznaczone są sektorami w ramach których można łowić
Stanowisko nr 1 i nr 5 – to stanowiska dwuosobowe
Stanowisko nr 2, 3, 4, – to stanowiska jednoosobowe
Zasady ogólne
- Regulamin łowiska znajduje się na stronie fb u opiekuna łowiska oraz na tablicy informacyjnej na łowisku.
- Rezerwacje stanowisk, wykupienie zezwolenia na korzystanie z łowiska odbywa się bezpośrednio na łowisku za pośrednictwem rezerwacji telefonicznej lub e-mail i uprawnia do wędkowania na jednym stanowisku na 2 wędziska na osobę.
- Doba trwa od godziny 12.00 do godziny 12.00 dnia następnego. W przypadku gdy stanowisko nie jest zarezerwowane przez innych wędkarzy możliwe jest rozpoczęcie i zakończenie wędkowania w godzinach ustalonych z gospodarzem łowiska lub opiekunem łowiska.
- Na stanowisku mogą przebywać tylko osoby posiadające wykupione zezwolenie i osoby towarzyszące które osoba łowiąca zgłasza do Gospodarza łowiska lub opiekuna łowiska.
- Wędkujący ma prawo do przebywania na wskazanym w zezwoleniu stanowisku z osobami towarzyszącymi i jest odpowiedzialny za porządek i ich bezpieczeństwo.
- Odpowiedzialność za osoby towarzyszące ponosi osoba, która wykupiła zezwolenie na wędkowanie. Dane osób towarzyszących podajemy w rezerwacji.
- Na stanowisku nr 1 i nr 5 mogą przebywać dwie osoby wędkujące maksymalnie 4 wędziska po opłaceniu rezerwacji (dwie osoby łowiące na stanowisku + osoby towarzyszące według rezerwacji). Natomiast na stanowiskach nr 2, 3, 4, może przebywać jedna osoba wędkująca maksymalnie dwa wędziska po opłaceniu rezerwacji ( jedna osoba łowiąca na stanowisku + osoby towarzyszące według rezerwacji) Na każdym ze stanowisk mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby towarzyszące.
- Dzieci i młodzież do lat 18 mogą przebywać na terenie łowiska wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich, które w pełni ponoszą za nich odpowiedzialność.
- Wstęp na łowisko jest równoznaczny z akceptacją obowiązującego regulaminu oraz opłat za korzystanie z łowiska.
- Osoba odpowiadająca za stanowisko ponosi również odpowiedzialność za osoby przebywające na danym stanowisku, za bezpieczeństwo oraz za poinformowanie ich o panujących na łowisku regulaminie, opłatach, karach za niestosowanie się do regulaminu.
- Rezerwacja potwierdzona płatnością – zadatkiem na wędkowanie na Łowisku KOLEBKI, jest jednoznaczna ze znajomością i akceptacją regulaminu ustalonego przez właściciela łowiska.
- Rezerwacji dokonujemy telefonicznie lub poprzez e-mail. Należy wysłać SMS wpisując dane imię i nazwisko, terminy i stanowiska.
- Każda rezerwacja musi być potwierdzona przez gospodarza łowiska poprzez e-mail zwrotny lub kontakt telefoniczny w przypadku niejasności.
- Opłaty za rezerwację stanowisk nie są oddawane w przypadku niekorzystania ze stanowiska lub nie dotarcia na łowisko. Uprasza się o świadome dokonywanie wyborów terminu wędkowania.
- Osoba, która dokona wpłaty, a nie może przyjechać w zarezerwowanym terminie może podać osobę, która wykorzysta rezerwację, po wcześniejszym ustaleniu z gospodarzem łowiska lub opiekunem łowiska.
- Nęcenie może odbywać się z rzutu, używając siatek, worków PVA, kobrą (rurą wyrzutową), spombem, procą). oraz modelem
- Zabrania się nęcenia zanętami na bazie chleba oraz surowym ziarnem. Zezwala się nęcić tylko kulkami proteinowymi, pelletem zanętowym lub kukurydzą konserwową, oraz ziarnami konopi. Uprasza się również o zachowanie umiaru w ilości stosowanej zanęty.
- Obciążenie zestawu wyłącznie na bezpiecznym klipsie. Zakaz używania koszyków do metody, sprężyn zanętowych itp.
- Każdy wędkujący zobowiązany jest do posiadania:
– podbieraka o rozstawie ramion ~ 1 metra. Do lądowania ryb należy używać podbieraka.
– maty z bokami uniemożliwiającymi wysunięcie się ryby poza jej obręb (typu kołyska lub wanienka)
– środka do dezynfekcji ran
– żyłki o średnicy nie mniejszej niż 0.30 mm (zakaz używania plecionki jako linki głównej)
– zakaz używania przyponów strzałowych
- Obowiązuje zakaz zabierania ryb i przetrzymywania w workach karpiowych. Muszą być one natychmiast po ewentualnym sfotografowaniu wypuszczone z powrotem do wody.
- W przypadku złowienia ryby z oznakami choroby lub która ucierpiała w trakcie połowu należy powiadomić gospodarza łowiska lub opiekuna łowiska i przetrzymać ją w worku do czasu jego przybycia.
- W przypadku złowienia suma należy powiadomić opiekuna łowiska i przetrzymać go do czasu jego przybycia.
- W przypadku ujawnienia kradzieży ryb, zostanie powiadomiona policja a wędkujący zapłaci karę w wysokości 500 zł/kg. Zapłata tej kwoty nie wyklucza dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych. Cena ryby nie podlega w takim wypadku zaliczeniu na poczet odszkodowania.
- Podczas fotografowania należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo ryb oraz regularne polewanie wodą (w szczególności w upalne, słoneczne dni). Nie przetrzymywać ryb dłużej niż kilka minut po wyholowaniu na macie.
Postanowienia końcowe
- Zabronione jest parkowanie poza miejscem do tego wyznaczonym. ( Zezwala się podjechanie samochodem na stanowisko w celu rozpakowania i spakowania go, po tych czynnościach samochód musi być odprowadzony w miejsce parkingowe).
- Załatwianie potrzeb fizjologicznych osób korzystających z Łowiska KOLEBKI odbywa się tylko w toaletach WC rozmieszczonych na łowisku.
- W myśl zasady żądasz czystości zachowaj ją sam. Ewentualne uwagi co do porządku na stanowisku muszą być zgłoszone do Gospodarza Łowiska lub Opiekuna Łowiska w formie pisemnej (SMS).
- Przyjazd z psem lub innym zwierzęciem należy zgłaszać podczas rezerwacji (nie ma dodatkowych opłat) właściciel odpowiada za zwierzę, które musi być w kagańcu i na smyczy (jeżeli zwierzę jest niebezpieczne lub inni wędkujący zgłaszają zastrzeżenia – właściciel czworonoga będzie musiał go usunąć z łowiska ).
- Zakaz wnoszenia na łowisko środków pirotechnicznych, środków chemicznych, farb, lakierów, olejów, kwasów itp.
- Na obszarze łowiska panuje całkowity zakaz palenia ognisk – poza miejscami wyznaczonymi na stanowiskach, drewno należy przywieźć ze sobą lub drewno na ognisko dostępne u opiekuna łowiska po dokonaniu dodatkowej opłaty.
- Obowiązuje zakaz niszczenia zieleni poprzez samowolne wycinanie drzew, krzewów, trzcin, robienie podpórek z gałęzi oraz naruszania linii brzegowej.
- Obowiązuje całkowity zakaz kąpieli w łowisku.
- Zakaz zaśmiecania terenu, linii brzegowej stanowiska, niedopałki z papierosów wrzucać do odpowiednich pojemników na stanowiskach – stanowisko przed odjazdem i zdaniem go jest sprawdzane przez opiekuna łowiska lub gospodarza łowiska.
- Zabrania się wrzucania do wody odpadków i niedopałków papierosów, pozostałości po grillach, gorących węgli itp.
- Odchody zostawione po zwierzętach, psach czy innych pupilach muszą zostać usunięte przez właściciela zwierzęcia – osoby rezerwującej i wykupującej stanowisko.
- Zakaz spożywania alkoholu i innych środków odurzających, narkotyków itp. Osoby nietrzeźwe będą wypraszane z łowiska i stanowiska i zgłaszane odpowiednim organom porządkowym – ochrona lub policja.
- Zabrania się głośnego zachowywania, zbyt głośnego słuchania muzyki uciążliwej dla pozostałych wędkarzy. Łowisko to miejsce ciszy i spokoju.
- Osoba korzystająca z łowiska ma obowiązek zachowywać się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami dobrego wychowania i nie utrudniać wędkowania na sąsiednich stanowiskach.
- Łowiący ma obowiązek posiadania worka na śmieci, który po zakończeniu wędkowania musi zabrać ze sobą, chyba że ureguluje opłatę w wysokości 15 zł za każdy worek i śmieci przekaże właścicielowi, po zakończeniu łowienia.
- W przypadku widocznego i rażącego uszkodzenia ryby należy zgłosić zaistniałą sytuację gospodarzowi łowiska.
- Zabrania się samodzielnego budowania stanowisk wędkarskich, przekopywania itp. Ewentualne sugestie co do lokalizacji proszę przekazać gospodarzowi łowiska.
Przepisy dodatkowe
- Dokonując rezerwacji, wykupując zezwolenie wyraża się zgodę na ewentualne dokonanie kontroli środka transportu i rzeczy osobistych. W przypadku odkrycia nieprawidłowości, w tym kradzieży ryb, zostanie poinformowana Policja. Próba kradzieży wyklucza możliwość ponownego odwiedzenia Łowiska KOLEBKI. Prawo do kontroli posiadają osoby upoważnione przez Właściciela, Gospodarz Łowiska, Opiekun Łowiska, Policja, Ochrona.
- Osoby odwiedzające w godzinach 10:00-18:00 wędkarzy nie mają prawa wjazdu samochodem na teren łowiska. Można skorzystać z wyznaczonego parkingu.
- Osoby odwiedzające muszą być zgłoszone u opiekuna łowiska. Osoby odwiedzające nie mogą przyprowadzać psów. Wędkarz odpowiada za osoby towarzyszące. Ze względu na zachowanie spokoju ciszy i bezpieczeństwa (przechodzenie przez stanowiska innych wędkarzy) – Uprasza się o ograniczenie takich odwiedzin.
- Zainteresowane osoby, kluby, chcące sprawdzić stan łowiska przed rezerwacją proszone są o kontakt telefoniczny do Gospodarza Łowiska.
- Łamanie Regulaminu oraz zachowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi normami, powoduje wyproszenie z Łowiska bez możliwości zwrotu kosztów oraz odmówienie sprzedaży Zezwolenia na wędkowanie w przyszłości.
- Właściciel Łowiska KOLEBKI zastrzega sobie możliwość organizowania imprez zamkniętych. W takim przypadku zwracane są jedynie ewentualne opłaty zaliczkowe i rezerwacyjne.
- Właściciel, Gospodarz Łowiska, Opiekun łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na Łowisku.
- Wędkujący na Łowisku KOLEBKI zgadza się na ewentualne wykorzystanie swojego wizerunku do celów reklamowych łowiska. Zdjęcia z rybami lub informacji o wykluczeniu z powodu ciężkiego zlekceważenia postanowień regulaminu np. kradzież ryb.
- Właściciel/Gospodarz Łowiska, zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu.
- Prawo interpretacji niniejszego Regulaminu przysługuje Właścicielowi Łowiska.
- Właściciel ma prawo zamknąć łowisko na czas nieokreślony z powodu organizacji zawodów, zarybiania itp. za wcześniejszym powiadomieniem na stronie internetowej.
- Właściciel ma prawo zamknąć łowisko na czas nieokreślony bez podania przyczyny.
- Właściciel ma prawo unieważnić zezwolenie w przypadku złamania regulaminu, zaśmiecania obiektu lub niestosowne zachowanie bez zwrotu kosztów, kaucji i nałożenie dożywotniego zakazu wykupienia zezwolenia.
- Właściciel nie odpowiada za wypadki losowe oraz mienie skradzione na terenie łowiska.
- Wykupione zezwolenie w ramach rezerwacji nie podlega zwrotowi.
Załącznik do Regulaminu – cennik
- Doba od poniedziałku godz. 12.00 do piątku godz. 12.00 – 40 zł
- Doba od piątku godz. 12.00 do niedzieli godz.12.00 – 40 zł
- Kradzież ryb – 500,00 zł/kg
- Pozostawienie śmieci – bałaganu – 100,00 zł
Osoba dokonująca rezerwacji, wyraża zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie jej danych osobowych w celu realizacji procesu rezerwacji, a także w celu obsługi ewentualnych reklamacji. Zakres zbieranych danych dotyczy jedynie tych danych, które są niezbędne do realizacji wyżej wymienionych celów. Dane te nie są przetwarzane ani wykorzystywane w żadnym innym celu.
Dane osobowe uzyskane podczas rejestracji/rezerwacji są przetwarzane wyłącznie dla potrzeb realizacji zamówienia i obsługi klienta. Dane te nie będą udostępniane innym podmiotom. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883).