Prawie 20 hektarowy zbiornik położony w północno zachodniej części Włoch. Zbiornik otwarty do publicznego łowienia w roku 2016. Już w ciągu kilku pierwszych tygodni padło wiele wspaniałych dużych ryb. Co ciekawe, woda została umieszczona na stronie rezerwujlowisko.pl około października, listopada 2016 i to wtedy zaczęły się łowić największe okazy z tej wody. Dobra passa trwała praktycznie do połowy stycznia, ryby powyżej 20kg łapane były na bieżąco. Ale zacznijmy od początku:

Woda jak napisałem powyżej położona w północno zachodnich Włoszech. Jest to stary kamieniołom, zalany wodą w latach 90- tych od tamtego czasu również zarybiany. Od lat 2000 pod opieką lokalnego carp clubu, od ostatniego roku w rękach prywatnego właściciela. Woda z jednej strona otoczona lasem, z drugiej łąką. Krystalicznie czyste woda, dzięki przepływającej rzece, nadaje typowy niebieski, krystalicznie czysty kolor wody z przeźroczystością do nawet 10m. Na wodzie znajduje się 18 przygotowanych stanowisk dwu osobowych. Część z nich są to stanowiska typowo rzutowe i w sumie to wystarczy, gdyż najlepsze miejsca żerowania karpi często znajdują się w odległości nie większej niż 50m od brzegu. Jest też kilka stanowisk, w których możemy skorzystać z łodzi lub pontonu, a co ciekawe na wszystkich możemy korzystać z modeli zdalnie sterowanych.

Jezioro ma kształt regularny z niewielką zatoką. Głębokość maksymalna zbiornika to prawie 30m, stąd też jak napisałem powyżej najlepsze miejscówki często znajdują się blisko stanowisk na głębokościach do 6-8m. Dno zbiornika jest bardzo zróżnicowane, oczywiście znajdziemy blaty, które są doskonałym miejsce man położenie zestawów, ale wiele tam jest półek i nie regularnych kształtów dna. Woda otwarta jest w zależności od aury od marca do końca grudnia, a nawet do końca stycznia, jak to bywa we Włoszech czas na największe ryby to marzec, kwiecień, oraz listopad, grudzień i styczeń. Skoro mówimy o największych rybach warto wspomnieć o rybostanie.

W sumie w wodzie pływa ponad 1300 karpi w przedziale od 7-30kg. Ryby były wpuszczane w kilku partiach. Z informacji jakie udało mi się uzyskać od właściciela, przedział wagowy ryb najczęściej łowiony to 18-25kg. W ostatnich dniach, przed napisaniem artykuły otrzymałem informację iż w ciągu jednej zasiadki zostały złapane kolejne dwie nowe ryby +25kg przez jednego wędkarza, oraz ryba 20,90kg i kilka w przedziale 15-20kg – wspaniały wynik biorąc pod uwagę iż jest to w rękach tego właściciela nowe jezioro. Odległość z Polski nad wodę nie jest mała, jak to we Włoszech … z Gdańska dzieli mnie około 1650km od wody, a dojazd zajmuje około 14-15 godzin. Z Centrum polski, ta odległość to około 1400km, a z południa to już tylko a może aż 1200-1300km. Generalnie Aqvatika biorąc pod uwagę odległości to woda na wypad co najmniej 5-7 dniowy i chyba tyle wystarczy nam by naprawdę się nałowić. Co do zasad panujących na łowisku. Regulamin nie jest zbytnio restrykcyjny. Występują w nim standardowe zapisy tyczące się środków ochrony ryby, minimalnej średnicy żyłki, wielkości i rodzajów haków etc – szczegóły w jeżyku polskim oczywiście znajdują się na stronie www.bookingfish.eu . Dostęp do wszystkich 18 stanowisk jest oczywiście samochodem, do dyspozycji na łowisku mamy energię w recepcji, prysznic, oraz bieżącą wodę. Również na terenie jeziora znajduje się mały sklepik wędkarski, gdzie możemy zaopatrzyć się w wiele przydatnych nam rzeczy.

Biorąc pod uwagę, że woda jest z jednej strony na tyle stara, że pływa w niej wiele ogromnych ryb, a z drugiej strony na tyle młoda i uzupełniona rybostanem który pobudzi stare osobniki do żerowania, w mojej ocenie jest to woda z dużym potencjałem i jednocześnie jedna z wielu wód bardzo dobrze rokujących na następne lata. Jestem przekonany, że już w tym roku rekord wody na poziomie 30,5kg zostanie poprawiony. Zapraszam wszystkich chętnych do odwiedzenia strony bookingfish.eu celem zapoznania się ze szczegółowym opisem tej wody, oraz dokonania rezerwacji. Służymy oczywiście pomocą w doborze stanowisk odpowiednich do pór roku, oraz żerowania ryb.

Arkadiusz Kraszewski